Pielęgnacja świeżego tatuażu.

Po wykonaniu tatuażu nasz tatuażysta zabezpieczy Twój uprzednio oczyszczony i przygotowany tatuaż opatrunkiem z oddychającego plastra – tzw.”second skin”.
Pod opatrunkiem będzie zbierać się krew, osocze i tusz. Jego ilość jest uwarunkowana indywidualnymi cechami organizmu. W mniejszym natężeniu wydzieliny działają jak naturalny opatrunek, dlatego można spokojnie nosić plaster do 72h. W przypadku gdyby ilość płynu stworzyła pod opatrunkiem dużą uciążliwą bańkę – powinno się go zmienić na nowy po 24h i kolejny nosić do 72h. Opatrunek najlepiej ściągnąć pod prysznicem, jednocześnie starając się delikatnie zrolować folię ze skóry.
Po zdjęciu opatrunku należy dokładnie umyć skórę korzystając ze zwykłego, szarego mydła, lub medycznego (przeznaczonego do kontaktu z otwarta raną.) Skórę trzeba dokładnie oczyścić z pozostałości krwi, osocza i tuszu, następnie delikatnie osuszyć miejsce tatuażu ręcznikiem papierowym i pozostawić odkryte, by skóra mogła swobodnie oddychać.
Na sam koniec należy nałożyć cieniutką warstwę kremu do tatuażu dostępnego do zakupu w studio (Neba, Easy Tattoo, Balm Tattoo) a sam proces powtarzać 2 -3 razy dziennie przez okres 3-4 tygodni.

Po wykonaniu tatuażu nie wolno!

Przez pierwsze 48h nie wolno:

  • pić alkoholu,
  • brać leków rozrzedzających krew np. aspiryny.

Przez pierwsze 2 tygodnie nie wolno:

  • trenować na siłowni,
  • zakładać dodatkowych opatrunków,
  • moczyć podczas kąpieli w wannie ( tatuaż należy myć jedynie pod bieżąca wodą zalecanymi środkami),
  • nosić obcisłej nieoddychającej odzieży, która może przykleić się do świeżego tatuażu.

Przez pierwszy miesiąc nie wolno:

  • korzystać z saun, solariów, basenów, naturalnych zbiorników wodnych,
  • pod żadnym pozorem nie stosować zwykłych kremów, oliwek, Alantanu ( ten preparat nie może być używany na otwartą ranę) czy wazeliny (nie nawilża skóry, jedynie ją zapycha, może też powodować zapalenia mieszków włosowych).

Jak zachować tatuaż w dobrej kondycji na lata:

Aby zachować maksymalnie długo żywe kolory, intensywną czerń i kontrasty unikaj solariów i wystawiania tatuażu na działanie promieni słonecznych – szczególnie poparzeń. W okresie letnim stosuj miejscowo kremy z wysokimi filtrami ( SPF 50+) zgodnie z zaleceniami producentów. Dbaj o to by Twoja skóra była odpowiednio nawilżona i odżywiona.