Jak dbamy o higienę?

Podstawowe informacje

Higiena przede wszystkim

Zasady higieny to solidny fundament funkcjonowania naszego studio. Bezpieczeństwo i satysfakcja naszych klientów to dla nas priorytet. Poniżej przedstawiamy Wam procedury i zasady przestrzegane w naszym studio.

Chemiczna sterylizacja narzędzi oraz Autoklaw

Chemiczna dezynfekcja narzędzi oraz sterylizacja w Autoklawie próżniowym typu B.

Narzędzia przeznaczone do zabiegów są dezynfekowane chemicznie w wannach dezynfekcyjnych, przy użyciu preparatu Sekusept Pulver, firmy ECOLAB. Następnie trafiają one do myjki ultradźwiękowej. Końcowym etapem jest sterylizacja w autoklawie, czyli sterylizatorze ciśnieniowym, gdzie w warunkach próżni para wodna pod wysokim ciśnieniem oraz temperaturą ponad 130 stopni Celsjusza ostatecznie likwiduje wszelkie ewentualne bakterie, wirusy i grzyby włącznie z HBV i HIV. Wszystko to sprawia, że klienci mogą mieć stuprocentową pewność, że zabiegi przeprowadzane w naszym studiu są w pełni bezpieczne i spełniają wysokie standardy higieny.

Sterylność studia

Powierzchnia studia jest dezynfekowana przy użyciu specjalnych środków. Zarówno podczas przerw jak i w nocy, włączane są lampy ultrafioletowe, emitujące promieniowanie UV- C o działaniu bakteriobójczym.

Igły używane do zabiegu tatuażu oraz kolczykowania są jednorazowe, a po każdym zabiegu umieszczane w specjalnym pojemniku na odpady medyczne, który jest odbierany z naszego studio przez profesjonalną firmę zajmującą się transportem odpadów medycznych w celu utylizacji.
Każde narzędzie zapakowane jest w specjalny Medipack zawierający test przeprowadzenia sterylizacji w autoklawie i jest odpakowywane przy kliencie tuż przed zabiegiem. Stosujemy także preparat Skinman Scurb firmy ECOLAB do chirurgicznego odkażania rąk, a każdy zabieg wykonywany jest w jednorazowej parze rękawiczek nitrylowych. Do odkażania skóry przed zabiegiem stosujemy Etaproben.

Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze

Przestrzeganie zasad higieny i troska o Twoje zdrowie jest dla nas zawodowym i moralnym obowiązkiem! Każdego dnia nasz harmonogram pracy opiera się na zachowywaniu wysokich standardów bezpieczeństwa, redukcji ryzykownych sytuacji i zachowań. Robimy wszystko, abyście czuli się komfortowo nie tylko podczas zabiegów wykonywanych w naszym studio tatuażu i piercingu, ale również po – zawsze dostaniecie od nas garść praktycznych porad, wytycznych przebiegu gojenia oraz zasad pielęgnacji.