Higiena

Higiena to podstawa funkcjonowania naszego studio. Bezpieczeństwo i satysfakcja naszych klientów to dla nas priorytet. Poniżej przedstawiamy Wam procedury i zasady przestrzegane w naszym studio.

Sterylność studia

Cała powierzchnia studia jest dezynfekowana przy użyciu specjalnych środków. Zarówno podczas przerw jak i w nocy włączane są LAMPY ULTRAFIOLETOWE, emitujące promieniowanie UV-C, które ma działanie bakteriobójcze!

Chemiczna sterylizacja narzędzi oraz Autoklaw

Narzędzia przeznaczone do zabiegów są dezynfekowane chemicznie w wannach dezynfekacyjnych przy użyciu preparatu SEKUSEPT PULVER firmy ECOLAB. Następnie trafiają one do MYJKI ULTRADŹWIĘKOWEJ. Końcowym etapem jest sterylizacja w AUTOCLAWIE, czyli sterylizatorze ciśnieniowym, gdzie para wodna pod wysokim ciśnieniem oraz temperaturą 130 stopni Celsjusza ostatecznie likwiduje wszelkie ewentualne bakterie, wirusy i grzyby włącznie z HBV i HIV.

Twoje zdrowie jest dla nas najważniejsze

Przestrzeganie zasad higieny i troska o Twoje zdrowie jest dla nas zawodowym i moralnym obowiązkiem!

Higiena to podstawa funkcjonowania naszego studio. Bezpieczeństwo i satysfakcja naszych klientów to dla nas priorytet. Poniżej przedstawiamy Wam procedury i zasady przestrzegane w naszym studio.

IGŁY używane do zabiegu tatuażu oraz kolczykowania są jednorazowe,a po każdym zabiegu umieszczane w specjalnym pojemniku na odpady medyczne, który jest odbierany z naszego studio przez profesjonalną firmę zajmującą się transportem odpadów medycznych w celu utylizacji.

NARZĘDZIA do zabiegów są dezynfekowane chemicznie w wannach dezynfekcyjnych przy użyciu preparatu SEKUSEPT PULVER firmy ECOLAB. Następnym etapem sterylizacji narzędzi jest umieszczenie ich w MYJCE ULTRADŹWIĘKOWEJ i poddanie procesowi kąpieli z użyciem ultradźwięków.

Końcowym etapem jest sterylizacja w AUTOKLAWIE, czyli sterylizatorze ciśnieniowym, gdzie para wodna pod wysokim ciśnieniem i temperaturze 130 stopni Celsjusza ostatecznie likwiduje wszelkie ewentualne bakterie, wirusy i grzyby, włącznie z HBV i HIV.

Każde narzędzie zapakowane jest w specjalny MEDIPACK zawierający test przeprowadzenia sterylizacji w autoklawie,i jest odpakowywane przy kliencie tuż przed zabiegiem. Stosujemy także preparat SKINMAN SCURB firmy ECOLAB do chirurgicznego odkażania rąk,a każdy zabieg wykonywany jest w jednorazowej parze rękawiczek lateksowych. Do odkażania skóry przed zabiegiem stosujemy ETAPROBEN.

Ponadto wszystkie powierzchnie w naszym studio dezynfekowane są przy użyciu specjalnie do tego przeznaczonych środków. Podczas przerw między zabiegami oraz w nocy w studio pozostają włączane specjalne LAMPY ULTRAFIOLETOWE, emitujące promieniowanie UV-C, które ma oddziaływanie bakteriobójcze.

Przestrzeganie powyższych zasad i troska o Wasze zdrowie jest dla nas zawodowym i moralnym obowiązkiem.