Laserowe usuwanie tatuaży

Laserowe usuwanie tatuażu

Do niedawna uważało się tatuaż zostaje z nami na całe życie. Może tak być, ale nie musi. W obecnych czasach mamy wybór. Praktycznie każdy tatuaż możemy usunąć lub rozjaśnić w celu wykonania coveru, a nowoczesna technologia pozwala to zrobić minimalizując dyskomfort przede wszystkim bez ryzyka powstania blizn czy zmian barwnikowych. Usunąć można właściwie każdy tatuaż, również makijaż permanentny lub tatuaże amatorskie. Najłatwiej usuwa się ciemne kolory takie jak czarny, brązy, ciemnofiolety, granaty i czerwienie, więcej kłopotu sprawiają za to jasne odcienie np. zielony, żółty, pomarańczowy, różowy.

W naszym studio usuwamy tatuaże metoda Q-swich. Jest to metoda laserowa o dużej energii i bardzo krótkim impulsie mierzonym w nanoseksundach. Pozwala to na usuwanie samego barwnika bez głębokiego uszkodzenia skóry. Tą samą metoda można usuwać także rożnego rodzaju przebarwienia skórne.

Różnorodność substancji dzięki którym możliwe jest wykonanie tatuażu ma decydujący wpływ na efektywność zabiegów laserowych. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że najtrudniejszymi do usunięcia są tatuaże wykonywane amatorsko, często za pomocą farb nieprzebadanych lub bez certyfikatów niedopuszczonych do pracy na skórze. Grozi to nie tylko odczytami alergicznym, ale także brakiem możliwości usunięcia ich bez śladu.

Przeciwwskazania do zabiegu usunięcia laserowego tatuażu są niemal takie same jak do jego wykonania. Jest to między innymi ciąża, cukrzyca, świeżo opalona skóra, zmiany skórne w obszarze tatuażu, zaburzenia krzepliwości krwi, zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, witaminy A i E, aspiryny w okresie 2 tygodni przed zabiegiem.

Laser powoduje delikatne powierzchniowe uszkodzenie naskórka, na skórze mogą pojawić się drobne strupki, a po ich odpadnięciu zaczerwienienie. Skóra w tym miejscu przez pewien czas może być wrażliwsza.
Po zabiegu usuwania tatuażu należy, unikać opalania, sauny, solariów, długich kąpieli i moczenia wrażliwej skory. Wskazane jest korzystanie z kremów z wysokim filtrem min. 50SPF oraz smarowania skory preparatami przyspieszającym gojenie takimi jak Cicaplast czy Zinalfat.